Právě jsem se vrátila z kina a musím podotknout, že to, co jsem tam viděla, bylo vynikající dílo. Jedná se o dokument o Václavu Havlovi, u ktrého, ač trvá 119 minut, máte pocit, že utekl nějak extrémně rychle. Od začátku je plný vtipných glos, inteligentního humoru, zdravého naštvání a pravého charizmatického lidství, které Václav Havel skutečně projevil.

Je jenom smutné, že po shlédnutí tohoto filmu- v době volby nového prezidenta plné nevkusných politických kalkulací- jsem si připadala tak nějak tragikomicky a asi i dost marně, protože to sama nijak neovlivním.

Jen bych tenhle film přála povinně shlédnout všem poslancům KDU-ČSL, kteří se chystají Václava Klause v prezidentské volbě podpořit. A můžu říct, poté, co jsem slyšela a viděla několik rozhovorů s Janem Švejnarem a Václavem Klausem, že naprosto chápu rozhořčení P.Tomáše Halíka, který veřejně vystoupil proti Václavu Klausovi, jako vedením KDU doporučeného kandidáta na prezidenta. Upřímně řečeno, po shlédnutí toho filmu jsem nabyla názoru, že naši politici, pokud tohle všechno vědí, jsou buď  nezměrně hloupí, nebo mají všechno spočítané pouze ve svůj prospěch..