Když se dostanete do beznadějné situace a všechno je proti vám, když se zdá, že už to nemůžete vydržet ani o minutu déle, nevzdávejte se, protože tohle je právě ten čas a právě to místo, kdy se vývoj otočí.

Seneca

 

Krásnej citát, říkám si a sedím v nové židli u počítače, na stole mi stojí oblíbený modrohnědý hrnek a vůně kávy pomalu týrá mé čichové buňky… Tý jo, takovej duchaplnej, no, prostě nádhernej!  Říkám si a s výrazem nezměrného znalce na beznadějné situace přikyvuju směr počítač…

Teď, po  (pro mě) celkem nekonečné době, kdy jsem se spolu s pár lidmi začínala přibližovat onomu  „krizovému bodu“ a měla velice blízko k beznaději přišlo najednou řešení. Snad nebudu smělá, napíšu-li zázrak.

A mě teprve teď opravdově na vlastní kůži došlo, jak je velmi těžký a zároveń nesmírně obohacující být vytrvalým a trpělivým i v (pro nás) bezvýchodné situaci. Jako lidi si prostě bez Boha totálně neškrtneme… Takže bych vás chtěla povzbudit, pokud se ocitáte na dně a někdy máte pocit, že už to níž snad ani nemůže jít...  Držte se zuby nehty naděje!